×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM
Çankaya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümününün Mezun Durumunda olan ve Mezun Olmuş Çok Değerli Öğrencileri,

Üniversitemizin yüksek öğretimdeki önemli deneyimini arkasına alarak 2014 yılında lisans programıyla akademik yaşama katılan bölümümüz, öğretim ve araştırma yönünden güçlü ve her yıl büyüyen kadrosuyla, geleceğin elektrik-elektronik mühendislerini yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Temel mühendislik dallarından biri olan elektrik-elektronik mühendisliğinin, yaşamın pek çok alanına olan katkısı ve olumlu etkisi her geçen gün artmaktadır.  Bu olumlu etkiye, özellikle iletişim, sağlık, güvenlik ve eğitim alanlarında dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de tanık olmaktayız.

Bölümümüz, yetiştirmekte olduğu ve mezuniyete hak kazanan öğrencileri, geleceğin teknoloji tasarlayıcıları ve yaşam mimarları olarak görmektedir. Amacımız çevresine duyarlı, katma değer üreten, mezuniyet sonrası hem kendi fikirleri üzerine kendi işini kurabilecek yetkinlikte, hem de dünyanın her yerinde kaliteli mühendislik yapabilecek nitelikte elektrik-elektronik mühendisleri yetiştirmiş olmaktır.

Bu amaca ulaşmak için gereken azimli, heyecanlı, konularında uzman akademik kadroya, çağdaş ve yeterli laboratuvar ve yerleşke olanaklarına sahibiz. Gücümüzü pekiştirmek için Bölüm olarak MÜDEK akreditasyonuna başvuru yapmaktayız. Bu nedenle, bizlerle bu heyecanı paylaşan, öğrenerek, üreterek gelişmekte olan çalışkan, meraklı ve sorumluluk sahibi siz çok değerli  öğrenci ve mezunlarımızdan, aşağıda linki verilen ilgili anket formunu doldurarak eğitiminiz esnasında edindiğiniz becerileri, işyerinizde gördüğünüz, yaşadığınız konulardaki değerlendirmelerinizi ve müfredatın buna göre nasıl geliştirilmesi gerektiği konusunda yapacağınız önerileri içeren ilgili anket formlarını doldurarak tugbanuratabey@cankaya.edu.tr e-posta adresine ulaştırmanızı arzu ediyoruz. 

Başarılar diliyor, selam ve sevgilerimi iletiyorum.

Prof. Dr. Yahya Kemal BAYKAL

Elektrik-Elektronik Mühendisliği 

Bölüm Başkanı