×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Üniversitemizin yüksek öğretimdeki yirmi yılı aşkın deneyimini arkasına alarak 2014 yılında akademik yaşama “merhaba” diyen bölümümüz, öğretim ve araştırma yönünden güçlü ve her yıl büyüyen kadrosuyla, geleceğin elektrik-elektronik mühendislerini yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Temel mühendislik dallarından biri olan elektrik-elektronik mühendisliğinin, yaşamın pek çok alanına olan katkısı ve olumlu etkisi her geçen gün artmaktadır.  Bu olumlu etkiye, özellikle iletişim, sağlık, güvenlik ve eğitim alanlarında dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de tanık olmaktayız.

Bölümümüz, yetiştireceği öğrencileri, geleceğin teknoloji tasarlayıcıları ve yaşam mimarları olarak görmektedir. Amacımız çevresine duyarlı, katma değer üreten, mezuniyet sonrası hem kendi fikrileri üzerine kendi işini kurabilecek yetkinlikte, hem de dünyanın her yerinde kaliteli mühendislik yapabilecek nitelikte elektrik-elektronik mühendisleri yetiştirmektir.

Bu amaca ulaşmak için gereken azimli, heyecanlı, konularında uzman akademik kadroya, çağdaş ve yeterli laboratuvar ve yerleşke olanaklarına sahibiz.

Bizlerle bu heyecanımızı paylaşacak, öğrenerek, üreterek gelişecek, sizler gibi çalışkan ve meraklı gençleri aramızda görmek istiyor, sizleri, geleceğimizi birlikte kurmaya çağırıyoruz.