Bölümümüze Hoş Geldiniz!

 Bölümümüze Hoş Geldiniz!

Üniversitemizin, yüksek öğretimdeki yirmi yıla yakın deneyimi ile bu yıl akademik yaşama “merhaba” diyen bölümümüz, öğretim ve araştırma yönünden güçlü kadrosuyla, geleceğin elektrik-elektronik mühendislerini yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Temel mühendislik dallarından biri olan elektrik-elektronik mühendisliğinin, yaşamın pek çok alanına olan katkısı ve olumlu etkisi her geçen gün artmaktadır.  Bu olumlu etkiye, özellikle iletişim, sağlık, güvenlik ve eğitim alanlarında dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de tanık olmaktayız.

Bölümümüz, yetiştireceği öğrencileri, geleceğin teknoloji tasarlayıcıları ve yaşam mimarları olarak görmektedir. Amacımız, çevresine duyarlı, katma değer üreten, mezuniyet sonrası iş aramayıp, kendi fikri üzerine kendi işini kurabilecek yetkinlikte, dünyanın her yerinde kaliteli mühendislik yapabilecek nitelikte elektrik-elektronik mühendisleri yetiştirmektir.

Bu amaca ulaşmak için gereken azimli, heyecanlı, konularında uzman akademik kadroya, çağdaş ve yeterli laboratuvar ve yerleşke olanaklarına sahibiz.

Bizlerle bu heyecanımızı paylaşacak, öğrenerek, üreterek gelişecek, sizler gibi çalışkan ve meraklı gençleri aramızda görmek istiyor, sizleri, geleceğimizi birlikte kurmaya çağırıyoruz.

 

 

Buradasınız: Home BÖLÜM BAŞKANI MESAJI Bölümümüze Hoş Geldiniz!